„Najlepszą metodą przewidywania
przyszłości jest jej tworzenie”

~ Peter F. Drucker

Aktualności

Grudzień
Grudzień jest wyjątkową porą roku, na którą czeka nie tylko grono dzieci, ale także wielu dorosłych.

Miesiąc ten wprowadza w życie podniosłą atmosferę, trwają intensywne przygotowania do świąt. Wszyscy wokół siebie są życzliwi, składają sobie życzenia oraz szukają odpowiednich prezentów dla najbliższych. Jest to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

W tym miesiącu działo się u Nas naprawdę sporo. 6 grudnia – w dniu imienin św. Mikołaja – wszystkie rodziny otrzymały drobne upominki, które przydały się do robienia i ozdabiania świątecznych pierniczków.

Żadne święta nie mogłyby się odbyć bez pięknych ozdób bożonarodzeniowych. Przeprowadzone zostały warsztaty świąteczne, na których powstały piękne bombki oraz stroiki. Dzieci wykonywały również piernikowe domki, zamki, choinki (uczestnicy spotkania sklejali gotowe elementy i dekorowali uzyskane konstrukcje). Cała grupa wykazała się dużym zaangażowaniem, otwartością i kreatywnością. Zajęcia przebiegły, zgodnie z planem, w miłej i przyjaznej atmosferze.

W grudniu odbywały się również warsztaty kulinarne dotyczące oszczędnego gotowania w czasie świąt. Uczyliśmy się, jak przygotować smaczne i zdrowe posiłki wykorzystując do tego produkty dostępne w naszej lodówce. Przyrządzony został barszcz czerwony z krokietem kapuścianym, tradycyjne pierniczki oraz kartacze z farszem rybnym. Prowadzący opowiadał o jedzeniu, gotowaniu i nie tylko, przez cały czas trwania warsztatów.

W Wigilię Bożego Narodzenia przybył do Nas prosto z Laponii niespodziewany gość – św. Mikołaj. Wręczył On wszystkim obecnym dzieciom oraz ich mamom wyczekane prezenty. Upominki bardzo ucieszyły naszych Mieszkańców. Wydarzenie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze.

Grudzień upłynął nam wśród wielu niesamowitych atrakcji. Ten magiczny czas zakończyliśmy zabawą Sylwestrową. Miło było w tak licznym gronie spędzić ten wyjątkowy czas. Mamy nadzieję, że zgodnie ze staropolską przepowiednią „jaki ostatni dzień roku, taki cały rok”. Życzymy zatem wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2024!

 

Poczytaj więcej :)

Za Nami pierwszy miesiąc Nowego Roku. Dla wielu z Nas jest to czas postanowień noworocznych oraz zmian.
Grudzień jest wyjątkową porą roku, na którą czeka nie tylko grono dzieci, ale także wielu dorosłych.
Za nami listopad… Dla wielu z nas to miesiąc refleksji, nostalgii i zadumy. W tym miesiącu niemal wszystko żyje w zwolnionym tempie, ucisza się, nabiera smaku. Listopad ma w sobie niezwykłą moc. Pomimo tego, że pogoda nas już nie rozpieszcza, staraliśmy się uatrakcyjnić naszą codzienność.