„Najlepszą metodą przewidywania
przyszłości jest jej tworzenie”

~ Peter F. Drucker

Aktualności

Grudzień
Grudzień jest zdecydowanie magiczny… Z niecierpliwością czekamy na Święta… To, co najprzyjemniejsze, mija nie wiadomo kiedy, ale samo czekanie też ma swój urok i magię, prawda?

Ważnych dat i możliwości do świętowania w tym miesiącu było u Nas bez końca. Dzień imienin Mikołaja to okazja do wszelkiego rodzaju niespodzianek. Tak też było i u Nas! Dzieci znalazły pod drzwiami słodkości (na czele z kalendarzem adwentowym), natomiast mamy drobne prezenty. Jak dobrze rozpocząć dzień z uśmiechem na twarzy 😊.

Żadne święta nie mogłyby się odbyć bez pięknych ozdób bożonarodzeniowych. Warsztaty świąteczne przeprowadzili wolontariusze z Fundacji E.ON. Uczestnicy spotkania wykonali piękne ozdoby z materiałów recyklingowych. Czas spędzony na przygotowywaniu dekoracji umilały śpiewane kolędy. Wolontariuszki oraz Pan przygrywający na gitarze spisali się na medal!

W grudniu odbywały się również warsztaty kulinarne dotyczące oszczędnego gotowania. Uczyliśmy się, jak przygotować smaczne i zdrowe posiłki wykorzystując do tego produkty dostępne w naszej lodówce. Prowadzący opowiadał o jedzeniu, gotowaniu i nie tylko, przez cały czas trwania warsztatów. Niesamowity człowiek!

W tymże magicznym okresie przedświątecznym nie zabrakło również chwili wytchnienia przy spektaklu teatralnym, który odbył się w naszym Ośrodku. Dzieci wraz z mamami obejrzały „Opowieść wigilijną”, którą zaprezentowali aktorzy z Teatru Eden. Przedstawienie świetnie pokazało dzieciom oraz uświadomiło mamom, co jest prawdziwą istotą świąt Bożego Narodzenia.

W Wigilię Bożego Narodzenia gościliśmy u Nas św. Mikołaja, który wręczał naszym mieszkańcom prezenty. Nastrój był świąteczny, niekiedy sentymentalny. Mikołaj pozował do zdjęć, dzieci wręczały Mikołajowi rysunki i obiecały dobre zachowanie 😊, podobnie jak mamy. Było wesoło i świątecznie. Prezenty bardzo ucieszyły naszych Mieszkańców. Taki Mikołaj to skarb!

Grudzień upłynął nam wśród wielu niesamowitych atrakcji. Ten magiczny czas zakończyliśmy zabawą Sylwestrową. Miło było w tak licznym gronie spędzić ten wyjątkowy czas. Mamy nadzieję, że zgodnie ze staropolską przepowiednią „jaki ostatni dzień roku, taki cały rok”. Życzymy zatem wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2023!

Poczytaj więcej :)

„I cóż powiecie na to, że już się zbliża lato?”: spytał Jan Brzechwa w wierszu „Przyjście lata”.