„Najlepszą metodą przewidywania
przyszłości jest jej tworzenie”

~ Peter F. Drucker

Aktualności

Marzec w Etezji

W marcu obchodziliśmy w „Etezji” uroczyście trzy wydarzenia: Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzny oraz Pierwszy Dzień Wiosny.

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny obchodzony był od 8 do 10 go marca. Wszystkie kobiety i te małe i te duże otrzymały drobne upominki w postaci kosmetyków, słodyczy i kwiatów. Nasi mali Mężczyźni zostali poczęstowani słodkościami.

Po tych wydarzeniach, powoli przygotowywaliśmy się do pożegnania zimy. W sobotę 19-go marca mieszkanki wraz z dziećmi wykonały Marzannę. Następnego dnia dzieci razem z mamami poszukiwały na spacerze pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. 21 marca odwiedziła nas Pani Burmistrz Dzielnicy Białołęka- Anna Majchrzak wraz z pracownikiem. Pierwsza część spotkania odbyła się w naszej sali warsztatowej, gdzie Pani Burmistrz czytała dzieciom wiosenne wierszyki i zadawała wiosenne zagadki. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi, a w przypadku drobnych wątpliwości mamy dzielnie je wspierały. W trakcie zadawania pytań, rozwiązywania zagadek, powstawały piękne, rodzinne prace naszych mieszkańców, które potem zostały wyeksponowane pod naszą wiatą, powoli przeobrażającą się w wioskę zajączka wielkanocnego. Podczas miłego spotkania pożegnaliśmy Panią Zimę, polewając naszą Marzannę obficie wodą. Korzystając ze słonecznej (prawie wiosennej) pogody, nasi goście, dzieci oraz mamy, zainaugurowały sezon ogrodniczy, siejąc w skrzynkach rzeżuchę i owies. Rzeżucha wzbogaci kanapki i potrawy naszych mieszkańców, a owies trafi do naszej wioski zajączka wielkanocnego.

Wszystkim dopisywały bardzo dobre nastroje, tym samym rozpoczęcie wiosny uznaliśmy za udane!!!

Poczytaj więcej :)

Za Nami pierwszy miesiąc Nowego Roku. Dla wielu z Nas jest to czas postanowień noworocznych oraz zmian.
Grudzień jest wyjątkową porą roku, na którą czeka nie tylko grono dzieci, ale także wielu dorosłych.
Za nami listopad… Dla wielu z nas to miesiąc refleksji, nostalgii i zadumy. W tym miesiącu niemal wszystko żyje w zwolnionym tempie, ucisza się, nabiera smaku. Listopad ma w sobie niezwykłą moc. Pomimo tego, że pogoda nas już nie rozpieszcza, staraliśmy się uatrakcyjnić naszą codzienność.