„Najlepszą metodą przewidywania
przyszłości jest jej tworzenie”

~ Peter F. Drucker

Aktualności

październik w Etezji
październik w Etezji

Październik upłynął nam głównie w klimacie zajęć plastycznych. Tematem pierwszych zajęć było „Jesienne drzewo”. Uczestnicy wykonywali prace z wykorzystaniem farb nakładanych na papier za pomocą patyczków do uszu. W kolejnych zajęciach pt. „Powitanie Jesieni” główną rolę odegrały kasztany, żołędzie i liście, z których powstały piękne ludziki. Aż wreszcie jak na październik przystało przyszedł czas na temat dyni i nietoperza – tylko tym razem były one wykonane z papieru i pomalowane farbami. Oprócz prac plastycznych staramy się także dbać o zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego w ośrodku zagościli: nasza wolontariuszka, Pani lekarz wraz z Panem ratownikiem medycznym. Nasza wolontariuszka omawiała ważne tematy np. szczepienia, suplementacja witaminami, a także jak sobie radzić z oparzeniami i urazami – jak działać, by pomóc a nie zaszkodzić. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Panem ratownikiem, podczas których przy wykorzystaniu fantomu można było dowiedzieć się jak podejmować działania ratownicze.

Były zajęcia plastyczne i dydaktyczne to przyszedł czas na spotkanie ze stylistką, które miało na celu przybliżenie Paniom tematu wyglądu podczas spotkań rekrutacyjnych i określenie swojego typu urody – dobór kolorów, garderoby i dodatków. Dużą ciekawostką okazała się teoria „czterech pór roku”.

Na koniec miesiąca nie mogło zabraknąć zabawy z dyniami. Dzieci wraz z mamami pięknie ozdobiły swoje dynie dowolną techniką, prześcigały się w pomysłach na duszki z balonów, a mamy dzielnie owijały swoje pociechy papierem toaletowym, by zdobyć tytuł STRASZEJ MUMII.

Na koniec odwiedził nas Dentobus, w którym Pani doktor z paniami asystentkami zajęła się chorymi ząbkami. Wszyscy zasłużyli na tytuł „Bohaterski Pacjent”.

I tak pracowicie minął nam październik!

Poczytaj więcej :)

„I cóż powiecie na to, że już się zbliża lato?”: spytał Jan Brzechwa w wierszu „Przyjście lata”.