„Miarą twojego człowieczeństwa
jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

~ ks. Mieczysław Maliński

Wolontariat

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa.
Ogólne zasady wolontariatu reguluje ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450).

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Wolontariat daje satysfakcję, szansę zdobycia nowych doświadczeń, możliwość nawiązania nowych znajomości, zdobycie wiedzy i nowych umiejętności, co może przełożyć się na zmianę pozycji na rynku pracy. Pozwala na poznanie specyfiki pracy i funkcjonowania Stowarzyszenia oraz Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”. Osoby podejmujące się działalności wolontaryjnej mają realny wpływ na rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności.

Czym może zajmować się wolontariusz
w Ośrodku Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”?

Pomocą

dzieciom w nauce

Organizacją

czasu wolnego
dzieci i młodzieży

Organizacją

zabaw dla dzieci i imprez okolicznościowych

(np. Mikołajki, Dzień dziecka, itp.)

Asystowaniem

rodzinom w codziennych czynnościach

Dzieleniem się

swoimi umiejętnościami

(napisz nam co możesz dla nas zrobić)

Co zrobić, aby zostać wolontariuszem?

Wypełnij formularz i prześlij go do nas.

Wolontariat
Pracowniczy

Wolontariat Pracowniczy swoimi działaniami wspiera naszą placówkę od początku jej istnienia. Dzięki zaangażowaniu różnych firm i osób w wolontariat pracowniczy, nasz Ośrodek pięknieje. Poprzez takie działania udało się stworzyć np. strefę relaksu czy wiatę, w której nasze Mieszkanki i ich dzieci spędzają wolny czas w otoczeniu barwnej roślinności.
Wspieranie naszej placówki pozwala otworzyć się na drugiego człowieka, na jego potrzeby, pozwala na zdobycie nowych doświadczeń, a czasami na zmianę kierunku rozwoju zawodowego.

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoim czasem, energią
i pomysłowością, wypełnij formularz i prześlij go do nas.

Pomoc materialna

„Niewiele Ci mogę dać, bo sam niewiele mam…”

to słowa znanej piosenki, ale czy prawdziwe? Niekoniecznie, każdy przecież może się podzielić chociażby dobrym sercem, myślą – to bardzo dużo, ale tym razem nie o to chodzi. W każdym domu znajdują się rzeczy już nieużywane, w dobrym stanie, które mogą jeszcze posłużyć innym. My udostępnimy Twoją propozycję, dając szansę na kolejne życie 😉 Twoim rzeczom, a Ty przekazując darowiznę pomagasz potrzebującym.

Jeśli chcesz oddać naszym mieszkańcom odzież, obuwie, zabawki, wózki, foteliki, wyposażenie mieszkania, urządzenia RTV/ AGD, itp. zapoznaj się z zakładką „instrukcja przekazania darowizny”. Znajdziesz tam informację, jak przekazać darowiznę rzeczową.

ZACHĘCAMY DO POMOCY!

Instrukcja przekazania darowizny

Jeżeli chcesz oddać naszym mieszkańcom odzież / obuwie / zabawki / wózki / foteliki
/ wyposażenie mieszkania / urządzenia RTV / AGD, itp.
Napisz do nas ogłoszenie w formie mailowej z opisem rzeczy, które chcesz przekazać.

w opisie:

Podaj
ilość
RZECZY

Podaj
Wymiary

Dołącz
ZDJĘCIE/A
(O ILE MASZ TAKĄ
MOŻLIWOŚĆ)

Ogłoszenie wraz z numerem kontaktowym prześlij na adres

W tytule e-mail podaj nazwę oferowanych rzeczy oraz datę złożenia oferty. 

Twoje ogłoszenie zostanie przez nas wydrukowane i wywieszone na ogólnodostępnej dla mieszkańców tablicy w naszej placówce. Każda z mieszkanek będzie mogła zapoznać się z Twoją ofertą, a jeżeli będzie zainteresowana to skontaktuje się z Tobą w sprawie oferowanych rzeczy oraz ich odbioru (może się zdarzyć, że zadzwoni kilka Pań zainteresowanych daną rzeczą).

Twoje ogłoszenie będzie wywieszone przez pięć dni roboczych
licząc od dnia jego dostarczenia, po tym czasie zostanie przez nas usunięte. 

Jednocześnie informujemy, że Ośrodek nie bada stanu faktycznego, ani prawnego rzeczy. Nie jest też stroną stosunku prawnego pomiędzy darczyńcą i odbiorcą rzeczy. Nie jest pośrednikiem w czynnościach faktycznych lub prawnych związanych z przekazaniem rzeczy.

Nie przetwarza w żaden sposób danych osobowych darczyńcy i odbiorców. Zamieszczamy wyłącznie informację o ofercie darczyńcy z ewentualnymi danymi do kontaktu przekazanymi przez darczyńcę.

Kalendarz potrzeb

Nasze życie w Etezji to wspieranie mieszkańców i pomaganie im na wiele różnych sposobów. Dzięki naszym Darczyńcom udało się to, co wydawało się prawie niemożliwe. Jeżeli chcesz dołączyć do tego zacnego grona i wesprzeć działania naszego Ośrodka, zapoznaj się z naszym kalendarzem potrzeb. Wybierz interesujący Cię miesiąc, a dowiesz się, czego aktualnie potrzebujemy. Każda pomoc jest nieoceniona!

Poznaj nasze potrzeby w bieżącym miesiącu

Grudzień
Od początku grudnia w naszym ośrodku dużo się dzieje. Nasi najmłodsi mieszkańcy wypatrują św. Mikołaja. Chcesz coś dorzucić do jego worka z prezentami? Chętnie przyjmiemy 50 czekoladowych Mikołajów oraz suszone owoce dla dzieci. Na te dary czekamy do 4 grudnia. Niebawem po 6 grudnia ruszają przygotowania do świąt. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym chcemy, by nasza wioska św. Mikołaja była miejscem zabawy i relaksu dla naszych dzieci. Mamy już piękne sanie, krasnale, bałwanki, ale chętnie zrobimy miejsce dla nowych mieszkańców wioski np. krasnali z lampionami (nie wymagających podłączenia lampionu do prądu – lampion led na baterie), dużego Mikołaja min. 170 cm wysokości, bałwanków z szalikami itp. Dodatkowym miłym wsparciem będzie organizacja paczek dla naszych mieszkańców i w tym celu prosimy o kontakt z biurem od 1 grudnia.
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień

Wesprzyj nas finansowo

Możecie nas Państwo wesprzeć przekazując darowizny pieniężne na realizację naszych celów statutowych poprzez przelew na poniższy numer konta:

SPiIS PEKAO S.A.
o/W-wa, nr 12 1240 6218 1111 0000 4620 3258 z dopiskiem „Ośrodek Etezja”
 
lub poprzez poniższy formularz

Wybierz kwotę

Inna kwota

Wypełnij formularz

Imię

Nazwisko

E-mail

Numer telefonu

Przejdź do płatności

Kwota:

Kontakt

Chcesz z nami porozmawiać?
Zadzwoń

lub skorzystaj z formularza

Chcesz do nas wysłać przesyłkę?
Oto nasz adres

Ośrodek Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”

Placówka prowadzona przez Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej

ul. Chlubna 9A-9D
03-051 Warszawa

W przypadku korespondencji dotyczącej zapytań o dane osobowe
prosimy wskazać w piśmie następującego odbiorcę:

Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej

ul. Nowogrodzka 7 lok.14
00-513 Warszawa

Pismo, wniosek dotyczący zapytania o dane osobowe prosimy kierować na poniższy adres:

Ośrodek Wsparcia dla Kobiet z Dziećmi i Kobiet w Ciąży „Etezja”

ul. Chlubna 9A-9D
03-051 Warszawa

Styczeń
W styczniu organizujemy zabawę karnawałową dla naszych mieszkańców, dlatego chętnie przyjmiemy ozdoby karnawałowe w postaci kolorowych balonów w ilości 100 sztuk, serpentyny w ilości 20 sztuk oraz girlandy karnawałowe o łącznej długości 40 metrów.
Luty
W lutym zgodnie z tradycją nasi mieszkańcy obchodzą Tłusty Czwartek rozpoczynający ostatni tydzień Karnawału. W ramach przygotowań do tego wydarzenia chętnie przyjmiemy pączki w ilości 100 sztuk oraz faworki w ilości 25 opakowań. Dary przyjmujemy do 23 lutego 2022 r., z przedstawionym dowodem zakupu, bez naruszonych opakowań.
Marzec
Marzec to czas budzącej się do życia natury oraz okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych. 8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet, w związku z tym Ośrodek „Etezja” dba o to, by każda z naszych kobiet, zarówna ta malutka, jak i ta dorosła otrzymała bukiet kwiatów. Chętnie przyjmiemy 50 bukiecików tulipanów w dniu 7 marca. Powoli do życia budzi się nasz ogród, a co za tym idzie zbliżają się w nim prace, dlatego też chętnie przyjmiemy różne roślinki, nasiona, doposażenie ogrodu np.: nasiona maciejki i aksamitki po 8 opakowań, duże skrzynie na rośliny w rozmiarze 80×40 w ilości 10 sztuk, ziemię do kwiatów w ilości 40 worków po 50 litrów, nawóz w płynie do roślin w ilości 10 butelek, mini szklarnię lub tunel ogrodniczy w rozmiarze 3×4 m. Prace ogrodowe to część naszej aktywności. Powoli tradycją staje się dekorowanie domków wieńcami i w tym celu chętnie przyjmiemy wstążki, kwiaty, gałązki, małe jajeczka, wiklinowe lub inne podstawy do wieńców (4 szt), bukszpan. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi chętnie przyjmiemy: małe koszyki wiklinowe w ilości 25 sztuk, barwniki do jajek w ilości 30 opakowań.
Kwiecień
W kwietniu obchodzimy Święta Wielkanocne. Wówczas nasi najmłodsi mieszkańcy szukają na terenie ośrodka upominków zostawionych przez Zajączka Wielkanocnego. Jeżeli chcesz dorzucić coś od siebie, chętnie przyjmiemy: czekoladowe jajeczka w ilości 200 sztuk, czekoladowe zajączki w ilości 50 sztuk, małe osłonki do doniczek o średnicy ok.15 cm, dekoracyjne zajączki zewnętrzne o wysokości min. 30 cm w ilości 15 sztuk.
Maj
W maju obchodzimy Dzień Matki. Aby ułatwić naszym dzieciom zrobienie prezentów dla mam, z chęcią przyjmiemy karty podarunkowe do galerii handlowych o wartości 50 zł w ilości 30 sztuk. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka chętnie przyjmiemy bony do sklepu dedykowanego dzieciom w różnym wieku o wartości 100-150 zł. W sprawie szczegółów zakupu bonów prosimy o kontakt z biurem do 15 maja. W maju będziemy również sadzić nowalijki w naszym chlubnym zakątku. Zawsze możesz nas wesprzeć przekazując sadzonki w ilości po 10 sztuk: pomidorów , ogórków, cebuli dymki, pelargonii, begonii, bluszczu, komarzycy, bazylii, oregano, mięty, poziomek, truskawek, ogórków, dyni.
Czerwiec
Czerwiec kojarzy się z początkiem lata oraz rozpoczynającymi się wakacjami. Aby nasi mieszkańcy mogli zadbać o ochronę swojej skóry oraz głowy przed słońcem potrzebne są kremy z filtrem „50” dla dzieci w ilości 30 sztuk, a także czapki z daszkiem dla chłopców i dziewcząt (różne rozmiary) w ilości 30 sztuk. Dbając o letnią rekreację rodzin mieszkających w naszej placówce staramy się organizować jak najwięcej różnych aktywności. Jeżeli masz ochotę nas wesprzeć, możesz przelać na ten cel środki finansowe na konto Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej z dopiskiem „na rekreację mieszkańców Etezji”.
Lipiec
W lipcu planujemy zachęcić naszych mieszkańców do wspólnego spędzania czasu z dziećmi oraz innymi mieszkańcami poprzez zorganizowanie grilla, do którego potrzebujemy: żywności i napojów dla 60 osób (szczegóły do uzgodnienia z biurem placówki).
Sierpień
Druga połowa sierpnia to intensywny czas przygotowań dzieci do powrotu do szkoły. Chętnie przyjmiemy artykuły szkolne, nowe dresy oraz nowe kapcie dziecięce, według załącznika opublikowanego w sierpniu 2022 r. Zakupione artykuły można przynosić do dnia 25 sierpnia.
Wrzesień
Wrzesień to czas, w którym przygotowujemy się do nadchodzącej jesieni oraz zimy. Chętnie przyjmiemy nowe ciepłe obuwie oraz kurtki dla chłopców i dziewcząt, według załącznika opublikowanego we wrześniu 2022 r.
Październik
W październiku przygotowujemy BAL DYNI, dlatego chętnie przyjmiemy 20 szt. dyni różnej wielkości oraz ozdoby do ich udekorowania.
Listopad
W listopadzie obchodzimy Święto Niepodległości. Jest już tradycją, że w naszej placówce wykonywane są prace z tej okazji. Jeśli chcesz mieć w tym swój udział, możesz nam przekazać bibuły w kolorze białym i czerwonym oraz wstążki materiałowe o szer. 10 cm w kolorze białym i czerwonym (na te dary czekamy do 5 listopada). Końcówka listopada przybliża nas do świąt Bożego Narodzenia. Chcemy umilić naszym mieszkańcom, zwłaszcza tym najmłodszym, oczekiwanie na pierwszą Gwiazdkę, dlatego chętnie przyjmiemy kalendarze adwentowe (ok. 25 szt.) dla każdej z naszych rodzin.
Grudzień
Od początku grudnia w naszym ośrodku dużo się dzieje. Nasi najmłodsi mieszkańcy wypatrują św. Mikołaja. Chcesz coś dorzucić do jego worka z prezentami? Chętnie przyjmiemy 50 czekoladowych Mikołajów oraz suszone owoce dla dzieci. Na te dary czekamy do 4 grudnia. Niebawem po 6 grudnia ruszają przygotowania do świąt. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym chcemy, by nasza wioska św. Mikołaja była miejscem zabawy i relaksu dla naszych dzieci. Mamy już piękne sanie, krasnale, bałwanki, ale chętnie zrobimy miejsce dla nowych mieszkańców wioski np. krasnali z lampionami (nie wymagających podłączenia lampionu do prądu – lampion led na baterie), dużego Mikołaja min. 170 cm wysokości, bałwanków z szalikami itp. Dodatkowym miłym wsparciem będzie organizacja paczek dla naszych mieszkańców i w tym celu prosimy o kontakt z biurem od 1 grudnia.